FootGolf – sport, which will catch you!

FootGolf is a combination of two of the most popular sports in the world: football and golf. Hrá sa s klasickou futbalovou loptou na golfovom ihrisku s jamkami s priemerom 53 cm. Pravidlá z veľkej časti zodpovedajú pravidlám golfu. FootGolf sa hrá po celom svete v rôznych formách. Je zastrešený medzinárodnou federáciou pre FootGolf (FIFG).

Prezident americkej PGA – Ted Bishop považuje túto novú a netradičnú hru menom FootGolf za veľmi dobrý prostriedok ako zvýšiť záujem o golf. „FootGolf kombinuje prvky futbalu a golfu na prispôsobenom ihrisku a rast popularity po celej krajine je enormný,“ povedal.

K dnešnému dňu je FootGolf možné hrať na 100 golfových ihriskách v USA. V Anglicku viac je ich viac ako 50. K dnešnému dňu združuje FIFG 22 národných footgolfových zväzov. Medzi krajiny s najväčším počtom ihrísk pre FootGolf patria Holandsko, Maďarsko, Anglicko, USA a Argentína.

FootGolf je presne taký ako znie – ako keď futbal a golf splynú do jedného. Skóre sa počíta ako pri golfe, kde sa počíta každá rana, avšak hráči používajú nohy, aby mohli kopať futbalovú loptu cez fairway až k jamke. Najnižší počet kopov určuje víťaza.

Footgolfová jamka sa nachádza mimo greenu, čiže golfisti nie sú absolútne žiadnym spôsobom obmedzovaní. To isté platí aj pre samotnú hru, kedy si hráči footgolfu musia rezervovať Tee time a postupujú po jednotlivých jamkách rovnako ako golfisti.

Veľký potenciál tohto športu potvrdzuje aj fakt, že ho podporujú a aktívne hrajú aj bývalé veľké hviezdy svetového futbalu ako Frank de Boer, Ruud Gullit, Roy Makaay, Adam Cocco, José Luis Chilavert, Juan Sebastian Veron, Jean-Pierre Papin, Christian Karembeu, Diego Forlan a mnoho ďalších..