Igor Simoncic - Footgolf - Slovenská FootGolfová Asociácia

Prejsť na obsah
Igor Šimončič
____________
Meno a priezvisko: Igor Šimončič
Vek: 43
Kategória: Muži
Klub: FootGolfový Klub Spartak Trnava

1. Pamätáš si ešte, kedy si po prvý raz počul slovo „FootGolf“? Čo v tebe evokovalo spojenie slov futbal a golf? Z akého popudu si sa rozhodol zahrať si prvý raz FootGolf?
Prvý krát som to videl niekde na Facebooku, kamaráti mojich kamarátov to hrali a chystali sa na turnaj, takze môj prvý FootGolf bol hneď súťažný, keďže týždeň pred tým keď som sa chystal trénovať, som zaspal:) ale na druhý krát to už vyšlo a aj napriek katastrofálnému skóre som vedel že toto je môj šport, ktorému sa budem venovať.

2. Kedy si začal hrať súťažne FootGolf na Slovensku? Ktoré trofeje alebo umiestnenia si najviac ceníš na turnajoch alebo v súťažiach na domácej pôde?
Hrať som začal v roku 2015 ale tak vážne som to začal vnímať až o rok neskôr, kde prišli aj prvé úspechy a trofeje ale každý kto ma pozná vie že úspechy beriem s obrovskou pokorou a užívam si každú hru, hlavne keď mám prajný flight kde si navzájom fandíme a bavíme sa športom. Najväčší úspech bolo pre mňa 10. miesto na Slovak Open 2018, kde bolo veľa zahraničných hráčov zo svetovej špičky, ktorí sú mimochodom aj na takmer každom domácom turnaji, keďže na Slovensku máme top hráčov, čo sa odzrkadľuje aj vo svetovom rebríčku FIFG.

3. Aké zážitky a skúsenosti si si priniesol z medzinárodných turnajov? Ktoré svoje medzinárodné úspechy považuješ za najcennejšie?
Každý zahraničný turnaj je pre mňa zážitok, okrem toho že si môžem zmerať sily s tými najlepšími na svete a na krásnych ihriskách v úžasných krajinách, je tu ešte ľudský faktor, a to sú nové priateľstva po celom svete. Sme taká veľká FootGolfová rodina, úžasná komunita športovcov. Na zahraničných turnajoch som sa moc nepresadil, jediné pódiové miesto sa mi podarilo tento rok na turnaji v Slovinskom Ptuj, kde sa mi podarilo vyhrať turnaj 100FIFG a v susednom Rakúsku som skončil na 4. mieste tiež turnaj 100FIFG.

4. S akými cieľmi, plánmi či predsavzatiami chceš ísť na 3. majstrovstvá sveta v Maroku? Čo pre teba reprezentácia rodného Slovenska znamená na MS?
Ciele sú jednoznačné, hrať najlepšie ako viem, tak aby som bol so sebou spokojný, a ak by sa podaril nejaký individuálny alebo tímový úspech, bolo by to svetové. A reprezentovať Slovensko...? aj keď je to ešte mladý šport, musí to byt pre každého česť, a ja niesom výnimka (sny sú na to aby sme si ich plnili).

5. Aké máš ďalšie ciele vo FootGolfe a ako vnímaš FootGolf ako šport do budúcnosti?
Kým mi bude zdravie slúžiť, budem FootGolf hrávať, v roku 2020 už budem v kategórii seniorov, takze šance na dobre výsledky sa opäť zvýšia. Verím že tento šport bude v budúcnosti plne rešpektovaný a neskôr možno zaradený aj do olympijských disciplín. Veď je to kúsok od fenoménu FUTBAL a elegantného GOLFU.

SOCIÁLNE SIETE
Copyright © Slovak Footgolf Association 2017
Návrat na obsah