Jan Horvath - Footgolf - Slovenská FootGolfová Asociácia

Prejsť na obsah
Ján Horváth
____________
Meno a priezvisko: Ján Horváth
Vek: 42
Kategória: Muži
Klub: Senec FootGolf Team

1. Pamätáš si ešte, kedy si po prvý raz počul slovo „FootGolf“? Čo v tebe evokovalo spojenie slov futbal a golf? Z akého popudu si sa rozhodol zahrať si prvý raz FootGolf?
Oslovil ma kamarát v roku 2015 že začal hrať špotr s názvom FootGolf a aby som si to išiel s ním vyskúšať. Najskvor som odolával no napokon som išiel. Poviem pravdu, hneď som si to zamiloval.
FootGolf je pre mňa ako povolená droga. Začal som ho hrať a teraz by som ho hrával stále. Je to šport spojený s oddychom a relaxom, skratka nieje deň kedy na FootGolf aspoň nemyslím.

2. Kedy si začal hrať súťažne FootGolf na Slovensku? Ktoré trofeje alebo umiestnenia si najviac ceníš na turnajoch alebo v súťažiach na domácej pôde?
Prvú súťaž som odohral asi mesiac po mojej prvej hre v Skalici, kde som skončil na druhom mieste čo ma neskutočne nakoplo. Umiestnení som mal docela dosť no asi najviac si cením celkové tretie miesto v Slovak Tour 2017.

3. Aké zážitky a skúsenosti si si priniesol z medzinárodných turnajov? Ktoré svoje medzinárodné úspechy považuješ za najcennejšie?
Turnaje v zahraničí sú o niečom úplne inom, je to napätejšie a je tam veľa skúseních hráčov. Naberáme neskutočne veľa skúseností a priateľstiev s footgolfistami z rôzných krajín sveta. Umiestnenie? Tuším že to bolo  4.miesto v Európskej Tour v Prahe.

4. S akými cieľmi, plánmi či predsavzatiami chceš ísť na 3. majstrovstvá sveta v Maroku? Čo pre teba reprezentácia rodného Slovenska znamená na MS?
Som neskutočne rád že som sa dostal na MS. Zahrať čo najlepšie budem vedieť a výsledok príde sám. No nemám nejaké veľké plány, skôr sen skončiť v prvej 50ke a v krajinách skončiť na pódiu. Reprezentovať Slovensko je pre mňa veľká česť a hlavne sa budem snažiť nesklamať a pomôcť teamu k úspechu.

5. Aké máš ďalšie ciele vo FootGolfe a ako vnímaš FootGolf ako šport do budúcnosti?
Ďalšie ciele? Hrať a zabávať sa týmto pre mňa neskutočne krásnym športom čo najdlhšie, podporovať v tom aj svojho syna, ktorý tento šport tiež hrá. Budem sa snažiť napomáhať v podpore a rozvíjaniu sa tohoto športu. Držím všetkým slovákom palce.
SOCIÁLNE SIETE
Copyright © Slovak Footgolf Association 2017
Návrat na obsah