Martin Galajda - Footgolf - Slovenská FootGolfová Asociácia

Prejsť na obsah
Martin Galajda
____________
Meno a priezvisko: Martin Galajda
Vek: 28
Kategória: Muži
Klub: Kráľovský FootGolfový Klub

1. Pamätáš si ešte, kedy si po prvý raz počul slovo „FootGolf“? Čo v tebe evokovalo spojenie slov futbal a golf? Z akého popudu si sa rozhodol zahrať si prvý raz FootGolf?
Prvý raz som počul slovo FootGolf niekedy začiatkom roku 2017 a strašne ma to lákalo si to vyskúšať, ale nikdy som nenašiel dobrého partnera na to. Evokovalo to vo mne to, že tento šport si musím určite vyskúšať a veril som že ma to začne hneď baviť. Prišlo leto a rysoval sa turnaj v zmiešaných dvojiciach a tam nastal ten zlomový moment, keď som ako začiatočník aj s Luckou Čermákovou na ihrisku Čierna Voda získali krásne druhé miesto. Za čo jej ďakujem, lebo bez nej by som asi FootGolf súťažne ešte nehral.

2. Kedy si začal hrať súťažne FootGolf na Slovensku? Ktoré trofeje alebo umiestnenia si najviac ceníš na turnajoch alebo v súťažiach na domácej pôde?
Súťažne som začal hrať v marci 2018 a bolo to 1.kolo slovenského pohára v Prievaloch,  kde sa mi podarilo skončiť na peknom štvrtom mieste a vyhrať  cenu Hole in one. Trofeje zatiaľ moc nezbieram, ale dúfam že aj to časom príde. (smiech)

3. Aké zážitky a skúsenosti si si priniesol z medzinárodných turnajov? Ktoré svoje medzinárodné úspechy považuješ za najcennejšie?
Medzinárodné turnaje považujem za veľmi náročné a mňa ako začiatočníka veľmi veľa naučili, že každý jeden kop je veľmi dôležitý. Za úspech považujem na svojom prvom zahraničnom turnaji 7. miesto z Prahy, a kde som dopomohol sa umiestniť v tímovej súťaži na 2.mieste a tiež krásne druhé miesto na turnaji Major v tímovej súťaži z talianskeho Asola.

4. S akými cieľmi, plánmi či predsavzatiami chceš ísť na 3. majstrovstvá sveta v Maroku? Čo pre teba reprezentácia rodného Slovenska znamená na MS?
Je to jeden veľký sen každého športovca, ktorému stále neverím, že sa stane realitou. A do Maroka chcem ísť čo najlepšie reprezentovať našu krajinu a každý jeden kop sa snažiť zahrať čo najlepšie sa bude dať.  Bude to pre mňa veľká česť a pocta byť súčasťou našej reprezentačnej výpravy.

5. Aké máš ďalšie ciele vo FootGolfe a ako vnímaš FootGolf ako šport do budúcnosti?
Ďalšie ciele vo Footgolfe sú také, že by som sa chcel stále zlepšovať a robiť konkurenciu tým najlepším. Footgolf je ešte mladý šport a verím, že sa dostane časom viac a viac do popredia a stane sa uznávaným športom.

SOCIÁLNE SIETE
Copyright © Slovak Footgolf Association 2017
Návrat na obsah