Martin Simoncic - Footgolf - Slovenská FootGolfová Asociácia

Prejsť na obsah
Martin Šimončič
____________
Meno a priezvisko: Martin Šimončič
Vek: 22
Kategória: Muži
Klub: Senec FootGolf Team

1. Pamätáš si ešte, kedy si po prvý raz počul slovo „FootGolf“? Čo v tebe evokovalo spojenie slov futbal a golf? Z akého popudu si sa rozhodol zahrať si prvý raz FootGolf?
Prvý krát som o FootGolfe počul od môjho strýka Igora ktorý mi hneď ako si tento šport prvý krát vyskúšal volal s tým že našiel šport presne pre mňa. A mal pravdu. Vždy som vo futbale mal najradšej technickú stránku a súboje mi nikdy moc ,,nevoňali,, taktiež rád používam hlavu a objavil som aj čaro individuálneho športu takže mi tento šport sadol dokonale.

2. Kedy si začal hrať súťažne FootGolf na Slovensku? Ktoré trofeje alebo umiestnenia si najviac ceníš na turnajoch alebo v súťažiach na domácej pôde?
Na Slovensku hrám už tretiu sezónu v každej bolo niekoľko svetlých i niekoľko nevydarených momentov. Najviac si cením víťazstvá na slovenskej tour minulý rok keď sa mi podarilo vyhrať tri po sebe idúce turnaje. Pekné spomienky mám aj na víťazstvo na prvom dotovanom slovenskom turnaji ktorý sa konal v Bernolákove v roku 2016.

3. Aké zážitky a skúsenosti si si priniesol z medzinárodných turnajov? Ktoré svoje medzinárodné úspechy považuješ za najcennejšie?
Medzinárodné turnaje mi priniesli obrovské množstvo skúseností do tohto športu, no nielen to získal som vďaka ním mnoho zahraničných priateľov svetových hráčov s ktorými sa vždy rád na turnajoch stretávam a pomáhajú tak k výbornej atmosfére aj pri vypätých turnajoch. Môj jednoznačne najväčší úspech je víťazstvo na turnaji európskej tour v Prahe, okrem toho si veľmi vážim aj 4. miesto z Rakúska či 6. miesto zo Slovinska taktiež turnaj európskej tour.

4. S akými cieľmi, plánmi či predsavzatiami chceš ísť na 3. majstrovstvá sveta v Maroku? Čo pre teba reprezentácia rodného Slovenska znamená na MS?
Účasťou na MS sa mi splní jeden veľký sen o ktorom som ani nedúfal. Účasť na MS v akomkoľvek športe je sen každého športovca a verím že sa mi podarí hlavne v zdraví absolvovať tento turnaj a zahrať na ňom to najlepšie čo viem. Každé umiestnenie bude iba čerešničkou na torte pri obrovskej konkurencii z celého sveta. Reprezentovať Slovensko bude pre mna veľká česť a verím že ako krajina máme veľkú šancu na úspech keďže na MS vysielame veľmi silný tým ktorý určite má šancu na úspech.

5. Aké máš ďalšie ciele vo FootGolfe a ako vnímaš FootGolf ako šport do budúcnosti?
Cieľom sú zatiaľ pre mňa iba MS. Po MS budem riešiť budúcu sezónu v ktorej by som určite chcel navštíviť zopár zahraničných turnajov najmä v krajinách v ktorých som ešte nebol. Krásne na tomto športe je že pri ňom spoznávame svet, nových ľudí a priateľov, verím že sa časom tento šport viac rozmohne aj na Slovensku pretože potenciál tu rozhodne je.

SOCIÁLNE SIETE
Copyright © Slovak Footgolf Association 2017
Návrat na obsah