Kategória: Muži
Klub: Senec FootGolf Team

1. Pamätáš si ešte, kedy si po prvý raz počul slovo „FootGolf“? Čo v tebe evokovalo spojenie slov futbal a golf? Z akého popudu si sa rozhodol zahrať si prvý raz FootGolf?
K FootGolfu ma priviedol Juraj Gubáni. Rozprával mi o ňom s veľkým nadšením. Po prvej hre som hneď vedel, že toto by mohlo byť pokračovaním mojich športových aktivít po ukončení futbalovej kariéry.

2. Kedy si začal hrať súťažne FootGolf na Slovensku? Ktoré trofeje alebo umiestnenia si najviac ceníš na turnajoch alebo v súťažiach na domácej pôde?
S FootGolfom som začal na jar v roku 2016, keď som sa účastnil môjho prvého turnaja v Beleku v Turecku. Je tu krásne ihrisko, rád sa sem vraciam. Tu som aj vyhral turnaj a držím rekord ihriska. Na domácej pôde je ťažké získať trofeje, lebo tu máme obrovskú konkurenciu. Preto na Slovensku každé umiestnenie v prvej päťke považujem za úspech.

3. Aké zážitky a skúsenosti si si priniesol z medzinárodných turnajov? Ktoré svoje medzinárodné úspechy považuješ za najcennejšie?
Každý turnaj v zahraničí mi ukáže niečo nové. Na turnajoch v zahraničí sa vytvorí dobrá partia. Preto tých zážitkov je obrovské množstvo. Najviac mám v pamäti turnaj Major 1000 v Holandsku, kde sme ako team vyhrali a porazili Francúzsko, Anglicko a vo finále Taliansko. Bol to pre mňa najkrajší zážitok, aký som vo Footgolfe mal. Pre mňa je úspech v zahraničí iba vysnívaný. Cením si každú účasť.

4. S akými cieľmi, plánmi či predsavzatiami chceš ísť na 3. majstrovstvá sveta v Maroku? Čo pre teba reprezentácia rodného Slovenska znamená na MS?
Všetko záleží od toho, ako sa budem cítiť, v akej forme budem. Určite tam nejdem na výlet. Spravím všetko pre to, aby som bol sám so sebou spokojný. Pri reprezentácií Slovenska si musí každý uvedomiť, že ide o niečo výnimočné. Reprezentujem nielen seba ale aj našu krajinu. Je to pre mňa obrovská výzva a česť byť členom teamu, ktorý sa zúčastní majstrovstiev sveta v Maroku.

5. Aké máš ďalšie ciele vo FootGolfe a ako vnímaš FootGolf ako šport do budúcnosti?
Každý deň sa chcem zlepšovať. Venovať sa Footgolf popri práci je časovo náročné. FootGolf ako šport je len v začiatkoch, ale verím, že má budúcnosť a uplatnenie u väčšieho športového publika.