Peter Kluka - Footgolf - Slovenská FootGolfová Asociácia

Prejsť na obsah
Peter Kluka
____________
Meno a priezvisko: Peter Kluka
Vek: 35
Kategória: Muži
Klub: FootGolfový Klub Halamadrid

1. Pamätáš si ešte, kedy si po prvý raz počul slovo „FootGolf“? Čo v tebe evokovalo spojenie slov futbal a golf? Z akého popudu si sa rozhodol zahrať si prvý raz FootGolf?
Slovo footgolf som prvý krát videl na internete v jednom videu, v ktorom ho hrali hráči môjho obľúbeného  Realu Madrid, vtedy ešte s Ozilom  či Higuaínom. Spojenie  futbalu a golfu sa mi veľmi páčilo a som rád, že som si to mohol časom vyskúšať aj na Slovensku v Tomášove kde nás na prvú hru pozval Juraj Gubáni  s našim prezidentom Marekom Vargom.

2. Kedy si začal hrať súťažne FootGolf na Slovensku? Ktoré trofeje alebo umiestnenia si najviac ceníš na turnajoch alebo v súťažiach na domácej pôde?
Footgolf som začal hrať sútažne pred dvomi rokmi kedy vznikla myšlienka si založiť klub Hala Madrid. Nakoľko som pomerne nováčik v tomto športe tak som rád za umiestnenie V TOP 20 v slovenskom rebríčku.

3. Aké zážitky a skúsenosti si si priniesol z medzinárodných turnajov? Ktoré svoje medzinárodné úspechy považuješ za najcennejšie?
Zážitok je už len hrať vo flajte s niektorými svetovými hráčmi.

4. S akými cieľmi, plánmi či predsavzatiami chceš ísť na 3. majstrovstvá sveta v Maroku? Čo pre teba reprezentácia rodného Slovenska znamená na MS?
Uvidíme ako sa mi bude dariť, ale jedno predsavzatie predsalen mám - po turnaji si chcem povedať, že som odovzdal maximum a urobil som všetko pre dôstojnú reprezentáciu Slovenska. Reprezentácia  pre mňa , tak ako určite pre každého, znamená najmä hrdosť. Je to pre mňa veľká česť, ktorá však so sebou prináša aj dávku zodpovednosti.

5. Aké máš ďalšie ciele vo FootGolfe a ako vnímaš FootGolf ako šport do budúcnosti?
Rád by som mal viac času na tréningy nakoľko som dosť pracovne vyťažení. Verím , že footgolf bude hrať stále viac a viac ľudí do budúcna.
SOCIÁLNE SIETE
Copyright © Slovak Footgolf Association 2017
Návrat na obsah