Pravidlá - Footgolf - Slovenská FootGolfová Asociácia

Prejsť na obsah
PRAVIDLÁ pre FOOTGOLF
____________
ZÁKLADNÉ PRAVIDLÁ
_________________
FootGolf sa hrá s futbalovými loptami veľkosti 5, 1 lopta pre každého hráča. V skupine sú max 4 hráči. Počas hry sa môžu nosiť len tenisky alebo turfy. Nie sú povolené futbalové kopačky ani golfové topánky. Lopta je kopaná z odpaliska po fareway na jamku. Hráč, ktorý dostal loptu do jamky v najmenšom počte kopov, vyhráva. Hráč s najnižším skóre alebo kto získal najväčšií počet jamiek sa považuje za víťaza. Štartový kop môže byť vykonaný len zo zeme a hráč môže kopať s ľavou alebo pravou nohou.
Kopy môžu byť vykonané len s týmito časťami nohy:
  • vnútorná strana
  • vonkajšej strane
  • špička nohy
  • valcovanie s podrážkou pre nohy
  • kopanie s pätou
Každý kontakt s loptou sa počíta ako jeden kop. Nehrateľná lopta pod stromom alebo podobne - sa vyberá nie bližšie k jamke a hráč si priráta jeden trestný kop.

Upozornenie: Na ihrisku sa nebehá, nekričí ani nenadáva. Každá osoba spôsobujúca škody na ihrisku bude vyzvaná, aby okamžite opustila ihrisko bez vrátenia platby. Prosím, nechajte rýchlejšie hrajúcich hráčov predbehnúť vašú skupinu. Pieskové bunkre sa musia upraviť, buďte zdvorilí ku ostatným hráčom.
DRESKÓD
_____________
Prosíme o dodržiavanie FootGolfového Dreskódu.
FootGolfový hráči nosia oblečenie podobné golfistom.
Krátke nohavice alebo dlhé nohavice, polokošeľu – futbalové oblečenie nieje povolené. Futbalové kopačky sú prísne zakázané! FootGolf môžete hrať v teniskách, ale odporúčané sú turfy!
Copyright © Slovak Footgolf Association 2017
Návrat na obsah