Tomas Gazovic - Footgolf - Slovenská FootGolfová Asociácia

Prejsť na obsah
Tomáš Gažovič
____________
Meno a priezvisko: Tomáš Gažovič
Vek: 27
Kategória: Muži
Klub: FootGolfový Klub Spartak Trnava

1. Pamätáš si ešte, kedy si po prvý raz počul slovo „FootGolf“? Čo v tebe evokovalo spojenie slov futbal a golf? Z akého popudu si sa rozhodol zahrať si prvý raz FootGolf?
Prvý raz som sa o tomto športe dopočul v televízii,keď Ján Kozák vybojoval bronz na majstrovstvách sveta v Argentíne. Už samotný názov tohto športu znel pre mňa zaujímavo a prinútil ma ísť si to vyskúšať.

2. Kedy si začal hrať súťažne FootGolf na Slovensku? Ktoré trofeje alebo umiestnenia si najviac ceníš na turnajoch alebo v súťažiach na domácej pôde?
Svoj prvý turnaj som začal naozaj zostra a bolo to minulý rok v Bernolákove. Všetky umiestnenia v top 10 si nesmierne vážim, lebo konkurencia je veľmi silná. Umiestnenie, na ktoré nikdy nezabudnem je nedávny turnaj v Bernolákove,kde sa mi podarilo obsadiť 2.miesto a na stupni víťazov som mohol stáť s top svetovými hráčmi ako Tomáš Bartko či Michal Dian.

3. Aké zážitky a skúsenosti si si priniesol z medzinárodných turnajov? Ktoré svoje medzinárodné úspechy považuješ za najcennejšie?
Medzinárodných turnajov nemám zatiaľ veľa odohraných. Z každého turnaja si hráč odnesie nejaké zážitky a skúsenosti,ktoré môže využiť v ďalších turnajoch. Mňa teší,že vďaka footgolfu som spoznal veľa nových ľudí,ktorých môžem zaradiť medzi svojich priateľov. Z mojich doterajších úspechov mimo hraníc Slovenska sa ráta najmä tohtoročný turnaj v maďarskom Kisoroszi,ktorý mal hodnotenie FIFG 250,na ktorom som medzi top hráčmi Maďarska a taktiež skvelými hráčmi Slovenska skončil v kategórii muži na peknom 8.mieste.

4. S akými cieľmi, plánmi či predsavzatiami chceš ísť na 3. majstrovstvá sveta v Maroku? Čo pre teba reprezentácia rodného Slovenska znamená na MS?
Na MS v Maroku chcem podať kvalitný, zodpovedný výkon, hrať svoj najlepší footgolf a popasovať sa o čo najlepšie umiestnenie. Myslím si,že reprezentovanie svojej krajiny v akomkoľvek športe je pre hráča česť a hrdosť. Nosiť reprezentačný dres pri takejto príležitosti patrí k nezabudnuteľným okamihom v kariére každého športovca.

5. Aké máš ďalšie ciele vo FootGolfe a ako vnímaš FootGolf ako šport do budúcnosti?
Moje ciele sú prosté.Každým dňom sa chcem zlepšovať. Dúfam,že do mojej zbierky pribudnú ďalšie trofeje, v budúcnosti by som sa rád stal majstrom Slovenska a jedného dňa chcem patriť k najlepším hráčom sveta. Viem,že to pár rokov potrvá,ale u footgolfu vidím svetlú budúcnosť. Podľa môjho názoru tento šport chytí najmä mladých ľudí a bolo by krásne dostať tento šport na top level - olympiádu.
SOCIÁLNE SIETE
Copyright © Slovak Footgolf Association 2017
Návrat na obsah