Dusan Vangel - Footgolf - Slovenská FootGolfová Asociácia

Prejsť na obsah
Dušan Vangel
____________
Meno a priezvisko: Dušan Vangel
Vek: 31
Kategória: Muži
Klub: FootGolfový Klub Spartak Trnava

1. Pamätáš si ešte, kedy si po prvý raz počul slovo „FootGolf“? Čo v tebe evokovalo spojenie slov futbal a golf? Z akého popudu si sa rozhodol zahrať si prvý raz FootGolf?
Prvý krát som to počul na majstrovstvách Slovenska  v plážovom futbale od kamaráta čo to hral a tak som si to chcel hneď vyskúšať. Nakoľko som v tej dobe hraval aj golf a futbal hrám celý život tak ma nemohlo ani nič lepšie stretnúť ako kombínácia týchto dvoch športov a tak som to hneď ako sa dalo skúsil.

2. Kedy si začal hrať súťažne FootGolf na Slovensku? Ktoré trofeje alebo umiestnenia si najviac ceníš na turnajoch alebo v súťažiach na domácej pôde?
Hneď prvý rok kedy vznikla na Slovensku liga tak som sa do nej prihlásil. Vtedy nebolo veľa hráčov ešte, ale veril som že sa to rozbehne a tak sa aj stalo a dúfam že nás bude stále viac a viac.
Najviac si cením samozrejme môj prvý väčší víťazný turnaj v Bernolákove, ktorý sa volal  Petržalka Open 2016 sa mi zda a samozrejme 2.miesto v roku 2016 v Slovenskej Tour.


3. Aké zážitky a skúsenosti si si priniesol z medzinárodných turnajov? Ktoré svoje medzinárodné úspechy považuješ za najcennejšie?
Hlavne som spoznal vďaka tomuto športu množstvo skvelých ľudí. A samozrejme každý turnaj =nový zážitok takže sa to ani nedá vymenovať koľko ich bolo. Čo sa týka úspechov  na medzinárodnej scéne tak number  1. je víťazstvo tu na domácej pôde na SLOVAK OPEN 2017 a druhé miesta z Česka a zo Slovinska si tiež veľmi cením.

4. S akými cieľmi, plánmi či predsavzatiami chceš ísť na 3. majstrovstvá sveta v Maroku? Čo pre teba reprezentácia rodného Slovenska znamená na MS?
Tak ako každý by som chcel vyhrať čo je aj môj taký väčší sen nakoľko na nikoho iného sa história pýtať nebude , ale keďže tam bude obrovská konkurencia a bude záležať na každom detaile, tak ma poteší aj umiestnenie v TOP 15. Reprezentovať svoju krajinu je pre každého niečo výnimočné takže aj premňa to je tak a chcem pomôcť teamu v čo najlepší výsledok medzi krajinami.

5. Aké máš ďalšie ciele vo FootGolfe a ako vnímaš FootGolf ako šport do budúcnosti?
Moje ciele boli, sú a budú vždy iba tie najvyššie. Najbližšie to sú MS, kde chcem skončiť naozaj čo najlepšie a potom v roku 2018 zabojovať o majstra SR a vo svetovej tour skončiť taktiež čo najlepšie, ideálne TOP 10 ale všetko vždy záleží od zdravia ktoré ma tento rok dosť obmedzuje. Ohľadne Footgolfu, tak ako každý dúfam, že to raz bude olympíjsky šport, čo ale asi chvíľku potrvá keďže to ešte v mnohých krajinách nie je uznané ako oficiálny šport ale verím, že raz sa to podarí.

SOCIÁLNE SIETE
Copyright © Slovak Footgolf Association 2017
Návrat na obsah