Cyril Dolinsky - Footgolf - Slovenská FootGolfová Asociácia

Prejsť na obsah
Cyril Dolinský
____________
Meno a priezvisko: Cyril Dolinský
Vek: 39
Kategória: Muži
Klub: FootGolfový Klub Bratislava

1. Pamätáš si ešte, kedy si po prvý raz počul slovo „FootGolf“? Čo v tebe evokovalo spojenie slov futbal a golf? Z akého popudu si sa rozhodol zahrať si prvý raz FootGolf?
Prvý krát som o tom to športe počul v športových správach práve po MS v Argentíne kde Jano Kozák ml. skončil tretí. Potom trochu googlenia a skontaktoval som sa s Tomášom Kikušom, ktorý v tom čase pôsobil ako prezident Footgolfového klubu Bratislava a o dva dni som absolvoval prvý turnaj v rámci Slovenskej túr v Skalici. Hrával som dlhé roky futbal a a začal som sa zaujímať aj o golf a tento šport mi to spojil, tak nebolo o čom.

2. Kedy si začal hrať súťažne FootGolf na Slovensku? Ktoré trofeje alebo umiestnenia si najviac ceníš na turnajoch alebo v súťažiach na domácej pôde?
Už môj prvý kontakt s footgolfom na Slovensku bol, ako som už spomenul, súťažný bolo to na jar v roku 2016 a pamätám si, že celkom pekne fúkalo, pršalo aj snežilo. Odvtedy som odohral v podstate dva ročníky Slovenského pohára aj túr. Najvýznamnejšie umiestnenie bolo tretie miesto v rámci 6. kola Slovenskej túr 2016 v Bernolákove.

3. Aké zážitky a skúsenosti si si priniesol z medzinárodných turnajov? Ktoré svoje medzinárodné úspechy považuješ za najcennejšie?
Medzinárodné turnaje prinášajú porovnanie so svetovou špičkou, čo je veľmi prospešné. Konfrontácia s tými najlepšími Vás stále posúva vpred. Tiež človek spozná veľa zaujímavých ľudí z celého sveta a nadviaže nové priateľstvá. Zatiaľ som len zberačom skúsenosti a na výraznejší úspech stále čakám.

4. S akými cieľmi, plánmi či predsavzatiami chceš ísť na 3. majstrovstvá sveta v Maroku? Čo pre teba reprezentácia rodného Slovenska znamená na MS?
Nikdy som si nemyslel, že by som niekedy mohol reprezentovať Slovensko. Som rád, že sa mi to práve s footgolfom podarilo. Je to pre mňa veľká česť a preto robím v príprave všetko preto aby som dôstojne obstál v konkurencií najlepších hráčov z celého sveta.

5. Aké máš ďalšie ciele vo FootGolfe a ako vnímaš FootGolf ako šport do budúcnosti?
Aj keď sa tomuto športu venujem relatívne krátky čas a momentálne som prezidentom 1. Footgolfového klubu Bratislava, som hrdý, že môžem byť jeho súčasťou. Je to šport, ktorý má veľký potenciál do budúcna. Veľa ľudí sa s ním len zoznamuje, ale verím, že naša komunita sa bude z roka na rok rozrastať. Preto je mojim hlavným cieľom dostavať tento šport do povedomia ľudí a samozrejme, že potešia aj osobné úspechy.
SOCIÁLNE SIETE
Copyright © Slovak Footgolf Association 2017
Návrat na obsah