Juraj Gubani - Footgolf - Slovenská FootGolfová Asociácia

Prejsť na obsah
Juraj Gubáni
____________
Meno a priezvisko: Juraj Gubáni
Vek: 35
Kategória: Muži
Klub: FootGolfový Klub Senec

1. Pamätáš si ešte, kedy si po prvý raz počul slovo „FootGolf“? Čo v tebe evokovalo spojenie slov futbal a golf? Z akého popudu si sa rozhodol zahrať si prvý raz FootGolf?
Áno, na to sa nedá zabudnúť... Začiatkom roka 2014 ma oslovil prvý prezident SFGA Tomáš Dittinger, zavolal ma na prvú hru do maďarského mestečka Kisoroszi a požiadal ma o spoluprácu pri rozbehnutí footgolfu na Slovensku. Od svojej prvej hry, som si tento šport ihneď zamiloval... Už v minulosti som sledoval golf a medzi mojich obľúbených hráčov golfu patria hlavne Tiger Woods, Rory Mcllroy a Sergio Garcia. A zrazu sa objavil šport, ktorý je kombináciou mnou obľúbeného futbalu, s eleganciou a gentlemanstvom na golfových greenoch. Čo viac si môžete priať? Niečo nové a zaujímavé, čomu sa nedalo odolať...

2. Kedy si začal hrať súťažne FootGolf na Slovensku? Ktoré trofeje alebo umiestnenia si najviac ceníš na turnajoch alebo v súťažiach na domácej pôde?
Pamätám sa na to, ako by to bolo včera. Svoj prvý oficiálny súťažný turnaj na Slovensku som absolvoval 11.4.2015 v 1. kole prvého ročníka Slovenskej Footgolfovej Tour. Bolo to presne na druhý deň, keď si prvýkrát na predturnajovom tréningu vyskúšal svoju prvú hru footgolfu ambasádor footgolfu na Slovensku Ján Kozák ml. . Ale svoj prvý oficiálny turnaj som absolvoval už 19.10.2014 v Malackách, ktorý bol aj zároveň oficiálne prvým turnajom na Slovensku a ktorý nám otvoril cesty do footgoflového sveta... Následne po ňom Slovensko získalo licenciu v Svetovej Medzinárodnej Federácii pre FootGolf - FIFG. Cením si každé umiestnenie na akomkoľvek turnaji, či už sa jedná o turnaj SVETOVEJ TOUR, Slovenskej Tour / Pohára alebo turnaj vrámci „for fun“. Ale jednoznačne medzi moje najväčšie úspechy na domácej pôde patrí moje prvé víťazstvo v Slovenskej Footgolofvej Tour v tomto roku. Konečne som sa v štvrtej sezóne dočkal aj na Slovensku...

3. Aké zážitky a skúsenosti si si priniesol z medzinárodných turnajov? Ktoré svoje medzinárodné úspechy považuješ za najcennejšie?
V prvom rade som sa veľa naučil a zahraničné turnaje určite odporúčam každému, kto to chce hrať na vyššej úrovni – sú to nové skúsenosti, ktorými sa hráč určite zlepšuje. Vidíte – hráte s najlepšími na svete a to je na nezaplatenie. V neposlednom rade, som spoznal veľa nových priateľov od Ameriky, cez celú Európu, Afriku až po Japonsko. Zatiaľ sa mi darí plniť aj jeden zo svojich snov – vďaka footgolfu a sponzorom, každý rok navštevujem novú krajinu, v ktorej som predtým ešte nebol... Z individuálnych úspechov je to jednoznačne 2. miesto vo finále Európskej Footgolfovej Tour v Portugalsku v roku 2017 a víťazstvo v Medzinárodnej zimnej Footgolfovej Tour 2016 / 2017 / Maďarsko – Slovensko – Rakúsko /. Medzi najcennejšie individuálne úspechy zaraďujem aj svoje dve hole in one, ktoré som zaznamenal ako prvý Slovák z MS v Argentíne 2016 a v domácom kole Európskej Footgolfovej Tour na Slovensku v roku 2015. Z teamových úspechov je to hlavne 6. miesto na MS v Argentíne 2016 a všetky pódiové umiestnenia Slovenska na medzinárodných turnajoch, kde som k nim mohol dopomôcť aj ja.

4. S akými cieľmi, plánmi či predsavzatiami chceš ísť na 3. majstrovstvá sveta v Maroku? Čo pre teba reprezentácia rodného Slovenska znamená na MS?
Vždy mám najvyššie ciele, ale na druhej strane som realista – je veľmi veľa skvelých footgoflistov nielen v teame Slovenska a vždy rozhodne aktuálna forma, pohoda v teame a zdravotný stav. Môj cieľ na MS je byť medzi 4 najlepšími Slovákmi, skončiť lepšie ako na tých posledných v Argentíne (2016 – 76. miesto z 226 hráčov) a dopomôcť teamu Slovenska k pódiovému umiestneniu. Pevne verím, že k prvému miestu v súťaži krajín. Na tieto MS idem s veľkou pokorou, ale podať, čo najlepší výkon, aký bude možný. Reprezentácia Slovenska pre mňa znamenala a znamená vždy najviac. Je to určitá hrdosť a zadosťučinenie toho všetkého, čo som pre šport obetoval. Nezabudnuteľný zážitok mám z MS v Argentíne vďaka Jánovi Kozákovi ml. a pevne verím, že sa nám ho podarí minimálne zopakovať aj v jednotlivcoch i v krajinách. Nie je nič krajšie ako počuť v zahraničí slovenskú hymnu počas finálového ceremoniálu...

5. Aké máš ďalšie ciele vo FootGolfe a ako vnímaš FootGolf ako šport do budúcnosti?
V spolupráci so Slovenskou Footgoflovou Asociáciou /SFGA/, chcem šíriť footgolf ďalej medzi ľudí, hlavne v Senci a jeho okolí, ak to bude možné i po celom Slovensku. Tento šport vnímam veľmi pozitívne, ale potrebuje na SR ešte veľa krokov, ktoré by zlepšili jeho rast medzi ľudí a v golfových rezortoch. Mám trošku obavy, aby sa mu nestalo to, čo golfu, keď začal stagnovať. Pevne verím, že sa nám to vďaka spolupráci so SFGA a ďalšími footgolfovými klubmi na SR podarí spoločne prekonať a budeme patriť medzi footgolfové veľmoci na svete. Lebo si myslím, že minimálne do top 5 na svete určite patríme.

SOCIÁLNE SIETE
Copyright © Slovak Footgolf Association 2017
Návrat na obsah