Marek Cechovic - Footgolf - Slovenská FootGolfová Asociácia

Prejsť na obsah
Marek Čechovič
____________
Meno a priezvisko: Marek Čechovič
Vek: 26
Kategória: Muži
Klub: FootGolfový Klub Senec

1. Pamätáš si ešte, kedy si po prvý raz počul slovo „FootGolf“? Čo v tebe evokovalo spojenie slov futbal a golf? Z akého popudu si sa rozhodol zahrať si prvý raz FootGolf?
Bolo to na jeseň 2014, keď sa v Malackách otváralo prvé ihrisko, zúčastnil sa ho aj Juraj Gubáni, ktorý v tom čase trénoval u nás v Báhoni žiakov. Porozprával mi o tom, a keď som hrával futbal, na tréningoch sme často súťažili, kto čím trafí loptou, preto ma to hneď zaujalo a už som sa nevedel dočkať svojej  prvej hry.

2. Kedy si začal hrať súťažne FootGolf na Slovensku? Ktoré trofeje alebo umiestnenia si najviac ceníš na turnajoch alebo v súťažiach na domácej pôde?
Súťažne som začal v apríli 2015, kedy so konalo vôbec prvé kolo Slovenskej FootGolfovej Tour v Malackách. Kedže trofejí som moc nepozbieral, cením si každý dobrý výsledok, hlavne keď viem že som si zlepšil výsledok na danom ihrisku. Určite si však cením tímové víťazstvá v Slovenskej Tour a Pohári.

3. Aké zážitky a skúsenosti si si priniesol z medzinárodných turnajov? Ktoré svoje medzinárodné úspechy považuješ za najcennejšie?
Medzinárodné turnaje mi dali veľa, na každom sa niečo nové naučím, spoznám nových ľudí, miesta. Z toho je aj veľa zážitkov, a verím že ich bude ešte viac. Za najcennejšie považujem doposiaľ 3.miesto krajín na turnaji World Tour 500 v Slovinskom Bovci v tomto roku.

4. S akými cieľmi, plánmi či predsavzatiami chceš ísť na 3. majstrovstvá sveta v Maroku? Čo pre teba reprezentácia rodného Slovenska znamená na MS?
Reprezentovať Slovensko na MS musí pre každého hráča česť, niečo výnimočné, a je jedno o aký šport ide. Keď sa konali MS 2016 v Argentíne, sníval som o tom že sa raz na takéto podujatie dostanem, teraz sa mi ten sen splnil. Teraz je rad na mne, aby som splatil dôveru, do Maroka idem bez veľkých vyhlásení, čo najdôstojnejšie reprezentovať. Konkrétne ciele nemám, hlavne dohrať v zdraví, uhrať čo najlepší výsledok a akokoľvek pomôcť ostatným hráčom Slovenska.

5. Aké máš ďalšie ciele vo FootGolfe a ako vnímaš FootGolf ako šport do budúcnosti?
Ciele nastavené nemám,  iba sa zlepšovať, zbierať skúsenosti a navštíviť viac zahraničných turnajov. Myslím, že FootGolf má veľkú perspektívu a  v najbližších rokoch sa dostane ešte viac do povedomia verejnosti, či už u nás alebo vo svete. Ktovie, možno sa raz ukáže aj na Olympijských hrách.

SOCIÁLNE SIETE
Copyright © Slovak Footgolf Association 2017
Návrat na obsah