Michal Dian - Footgolf - Slovenská FootGolfová Asociácia

Prejsť na obsah
Michal Dian
____________
Meno a priezvisko: Michal Dian
Vek: 36
Kategória: Muži
Klub: FootGolfový Klub Spartak Trnava

1. Pamätáš si ešte, kedy si po prvý raz počul slovo „FootGolf“? Čo v tebe evokovalo spojenie slov futbal a golf? Z akého popudu si sa rozhodol zahrať si prvý raz FootGolf?
Prvý krát som počul o tom už asi pred 4 rokmi a veľmi má to neoslovilo, síce som ho bol vyskúšať ale ešte som nehrával súťažne.

2. Kedy si začal hrať súťažne FootGolf na Slovensku? Ktoré trofeje alebo umiestnenia si najviac ceníš na turnajoch alebo v súťažiach na domácej pôde?
Začal som až po tom čo má znovu vytiahla na 1.turnaj priateľka ktorú to tiež zaujalo a spolu sme začali hrávať potom už aj súťažne. Najcennejšie víťazstvo na SR bolo po dvoch rokoch hrania keď som sa stal Majstrom Slovenska.

3. Aké zážitky a skúsenosti si si priniesol z medzinárodných turnajov? Ktoré svoje medzinárodné úspechy považuješ za najcennejšie?
Zo zahraničných turnajov je veľa zážitkov keďže tam chodíme viacerí a super partia a skúsenosti sú to naozaj veľké keď sa môžte porovnávať s hráčmi z celého sveta. Najcennejšie moje úspechy su 2.miesto na Majory v Taliansku a 1.miesto Fifg 500 v Rakúsku.

4. S akými cieľmi, plánmi či predsavzatiami chceš ísť na 3. majstrovstvá sveta v Maroku? Čo pre teba reprezentácia rodného Slovenska znamená na MS?
Reprezentovať SR v akomkoľvek športe musí byt pre každého radosť a to platí aj v mojom prípade. Na MS si však nedávam konkrétne ciele keďže je to najnáročnejší turnaj s výberom najlepších hráčov sveta no určite sa budem snažiť skončiť čo najlepšie.

5. Aké máš ďalšie ciele vo FootGolfe a ako vnímaš FootGolf ako šport do budúcnosti?
Konkrétne ciele si nedávam no kedze je tento rok šanca sa ešte pobiť o prvú svetovú trojku tak sa pokúsim s tým niečo urobiť. Footgolf je krásny šport ktorý má podľa mna pred sebou veľkú budúcnosť nie len na Slovensku ale keď  bude pribúdať toľko veľa v hráčov vo všetkých krajinách ako doteraz za kratku dobu existencie , tak sa môže podľa mna stať za pár rokov jedným z najpopulárnejších na svete.

SOCIÁLNE SIETE
Copyright © Slovak Footgolf Association 2017
Návrat na obsah