Tomas Bartko - Footgolf - Slovenská FootGolfová Asociácia

Prejsť na obsah
Tomáš Bartko
____________
Meno a priezvisko: Tomáš Bartko
Vek: 37
Kategória: Muži
Klub: Senec FootGolf Team

1. Pamätáš si ešte, kedy si po prvý raz počul slovo „FootGolf“? Čo v tebe evokovalo spojenie slov futbal a golf? Z akého popudu si sa rozhodol zahrať si prvý raz FootGolf?
Prvý krát som o ňom počul na futbalovom tréningu kde mi Juraj Gubáni porozprával že existuje hra FootGolf. Hneď ma to zaujalo nakoľko už som sa rozhodol skončiť futbalovú aktívnu činnosť a chcel som sa ešte nejakému športu venovať aktívne... Jeden víkend bola možnosť si to ísť vyskúšať do Maďarska do Kiszorosi tak sme si to išli zahrať. Zaujalo ma to tak že to ešte do teraz hrávam (smiech).

2. Kedy si začal hrať súťažne FootGolf na Slovensku? Ktoré trofeje alebo umiestnenia si najviac ceníš na turnajoch alebo v súťažiach na domácej pôde?
Začal som to hrať asi pred 4-5 rokmi neviem presne. Asi najviac si cením že som bol v roku 2016 Majster Slovenska, víťaz Slovenského pohara 2017, víťaz Slovak Open 2016 a určite ma potešilo každé víťazstvo či už na Slovenskej Tour alebo pohári. Presné číslo víťazstiev neviem lebo štatistiku si nevediem (smiech) ale som rád za každé víťazstvo ktoré vybojujem nakoľko konkurencia na Slovensku sa zvyšuje.

3. Aké zážitky a skúsenosti si si priniesol z medzinárodných turnajov? Ktoré svoje medzinárodné úspechy považuješ za najcennejšie?
Zážitkov mám veľa. Spoznal som nových ľudí a kamarátov. Spoznal som nové krajiny a rôzne kultúry cez Južnú Ameriku, Ameriku, Áziu, Afriku a mnoho európskych krajín. Najcennejšie úspechy asi považujem víťazstvá na Czech Open 2016 a Austrian Open 2017, potom 3. miesto a 4. miesto na major turnaji v Holandsku 2017 a 2018. Mám veľa ďalších úspechov buď v Maďarsku alebo Česku. V roku 2017 som obsadil celkové 7. miesto na Svetovej Tour z viac ako 1100 účastníkov.

4. S akými cieľmi, plánmi či predsavzatiami chceš ísť na 3. majstrovstvá sveta v Maroku? Čo pre teba reprezentácia rodného Slovenska znamená na MS?
Už v roku 2015 keď som dával rozhovor pre Profutbal som vyhlásil že chcem byť raz Majster Sveta vo FootGolfe a verím že už som viac skúsenejší a budem viac pripravenejší či v súťaži jednotlivcov alebo tímov kde máme najväčšiu šancu uspieť a priniesť vytúžené medaily. Samozrejme som hrdý a je mi veľká česť že môžem reprezentovať SR na Majstrovstvách Sveta a verím že minimálne ako tím tam medailu získame.

5. Aké máš ďalšie ciele vo FootGolfe a ako vnímaš FootGolf ako šport do budúcnosti?
Všetko záleží od zdravia, rodiny, financií a podľa toho si stanovím ciele. Tento rok mám veľké rezervy v koncentrácií a keď ma budú ešte zranenia obchádzať tak budem mať najvyššie ciele a to sú vítazstvá a odchádzať z turnajov spokojný a štastný.Mám radosť že o FootGolf sa zaujíma čím ďalej tým viac ľudí a verím tomu že na Slovensku aj vo Svete sa stane populárnym športom.

SOCIÁLNE SIETE
Copyright © Slovak Footgolf Association 2017
Návrat na obsah