Tomas Kikus - Footgolf - Slovenská FootGolfová Asociácia

Prejsť na obsah
Tomáš Kikuš
____________
Meno a priezvisko: Tomáš Kikuš
Vek: 33
Kategória: Muži
Klub: FootGolfový Klub Bratislava

1. Pamätáš si ešte, kedy si po prvý raz počul slovo „FootGolf“? Čo v tebe evokovalo spojenie slov futbal a golf? Z akého popudu si sa rozhodol zahrať si prvý raz FootGolf?
Slovo FootGolf som prvý krat počul vo futsalovej kabíne keď ma na zápas prišli pozrieť kamaráti Tomášovia (Dittinger s Obertom) začali Kiko musíš si vyskúšať jeden šport úplná pecka.

2. Kedy si začal hrať súťažne FootGolf na Slovensku? Ktoré trofeje alebo umiestnenia si najviac ceníš na turnajoch alebo v súťažiach na domácej pôde?
Kedže som bol tretí slovak po Dittingerovi a Obertovi na Slovensku pri FootGolfe tým pádom som pri ňom od jeho zrodu , keď som začal hrávať chodili sme na footgolf do Maďarska dve a pol hodiny v aute nemali sme totiž ani jedno ihrisko na Slovensku.

3. Aké zážitky a skúsenosti si si priniesol z medzinárodných turnajov? Ktoré svoje medzinárodné úspechy považuješ za najcennejšie?
Zážitky nespočetne množstvo nových kamarátstviev , spoznaných krajín a miest v Európe na ktorých ma podporovala moja polovička  . Medzinárodné úspechy mimo SR určite 6. miesto z Paríža spomedzi 200 hráčov z roku 2015 druhé miesto z česka turnaju wt500 z roku 2018. Najväčším mojim úspechom je pre mňa momentálne tohtoročné víťazstvo na Slovak Open 2018.

4. S akými cieľmi, plánmi či predsavzatiami chceš ísť na 3. majstrovstvá sveta v Maroku? Čo pre teba reprezentácia rodného Slovenska znamená na MS?
Ciele? Aby som bol na spiatočnej ceste v lietadle spokojný a usmiaty že som svetu ukázal to najlepšie z FootGolfu čo je vo mne . Reprezentácia je vždy veľká česť a tak isto je to aj vo FootGolfe na MS budeme mať jeden z najlepších teamov a verím že sa budem tiež podieľať na niektorom z cenných kovov kategórie štátov ktorý získame dúfam.

5. Aké máš ďalšie ciele vo FootGolfe a ako vnímaš FootGolf ako šport do budúcnosti?
Moje najbližšie FootGolfové ciele sú pobiť sa o majstra Slovenska 2018. A ako ho vnímam? Každým rokom rastie tak prečo by nemohol byť raz olympijským športom?

SOCIÁLNE SIETE
Copyright © Slovak Footgolf Association 2017
Návrat na obsah